Zdroj: Archiv

To je titulek článku Lidových novin ze dne 18.08.2010. A ten titulek, ale hlavně obsah článku mě docela zvedl ze židle.

V článku se píše o milionech, které spolková zem Horní Rakousy vynaloží na boj proti Temelínu, Mochovcům a německému Isaru. Celé to má dvě roviny.

Ta první rovina je energetická. Rakousko není soběstačné ve výrobě elektrické energie. A dováží a nakupuje od svých sousedů. Bez jihočeského Temelína by Rakušané mohli zhasnout Vídeň. Ne jen obrazně, ale i doslovně. Jejich boj proti jaderné energii je pokrytectvím nejvyššího kalibru. Referendum proti jaderné energii v sedmdesátých letech dopadlo 51% ku 49% ve prospěch odpůrců této energie. Od té doby je boj proti jádru oficiálním národním náboženstvím. Rozum už dostaly snad všechny evropské země a k jádru se pokorně vracejí. Jenom Rakušané setrvávají ve svých zákopech. Pokud by bylo jen po jejich, tak tu máme samé sluneční elektrárny, větrníky a za elektřinu budeme platit pětinásobek a svítit budeme jen v létě, nebo když bude foukat vítr. Však se již budeme brzy divit jak všichni v účtech za elektřinu budeme platit za boom solárních elektráren.

A ta druhá rovina je neomalenost. Peníze jsou mimo jiné určeny na podporu Českým organizacím, které proti Temelínu bojují. Ty se vesele nechávají platit a bojují a bojují. Dříve se tomu říkalo vměšování do vnitřních záležitostí. Právně je to dnes asi v pořádku. Ale dokážete si představit ten řev, kdyby například Jihočeský kraj podporoval finančně Rakouské anarchisty, aby bojovali proti Rakouské policii (formu boje nechť si zvolí sami), protože nejsme spokojeni se zpřísněnými kontrolami u hranic po vstupu do Schengenského prostoru?

Autor: Tomáš Flaška

Přečtěte si také od autora: Spoření na důchod

5 Komentářů

  1. sid
    25.8.2010 – 15 Elul 5770 v 00:44 — Odpovědět

    Proč nebojují i proti Dukovanům, které jsou na Moravě?( JED- oficiální zkratka).

    0
    0
  2. Tomáš Flaška
    25.8.2010 – 15 Elul 5770 v 02:55 — Odpovědět

    To je dobrá otázka. Dukovany jsou starší a tím pádem nejsou tak moderní jako Temelín. Ale asi je to, jak jsem psal, to antiatomové náboženství. Tam jde pak logika a rozum stranou.

    0
    0
  3. Gvurele
    25.8.2010 – 15 Elul 5770 v 08:31 — Odpovědět

    Tady jde spíš hodně i o psychologii. Efekt Černobilu působí. Hodně to šlo větrem tehdá na Rakousko, taky jsme dřív věděli z rakouský TV, co se stalo, než z český. Kočkopes z ruské a americké technologie. A nezapomeňme, kdy se začal stavět, a zas je to bludnej kruh k Černobilu a strachu. A JED se modernizuje.

    0
    0
  4. Tomáš Flaška
    25.8.2010 – 15 Elul 5770 v 09:06 — Odpovědět

    Máte pravdu. Těch faktorů je mnoho. To referendum v Rakousku bylo před Černobylem, ale od té doby se hysterie jenom zvyšuje. Bohužel, na argumenty neslyší.

    0
    0
  5. sid
    25.8.2010 – 15 Elul 5770 v 21:58 — Odpovědět

    Do Zwentendorfu stejně ty tyče zavezli, tj. bylo to v poloprovozu. Pokud vím, západoněmecké obsluhy jader.el. se na tom cvičí dodnes. Právě ten poloprovoz bránil prodeji, Brazilci- co vím, si to chtěli rozebrat a složit za pár set mil. USD doma, ale štěpná reakce už běžela…jinak půvabné je, že SSSR prodal dřevo Polákům a Maďarům, a Ti z toho začali valit stěny, sedačky atd. Bez problémů se to prodalo i do Rakouska- kdo jel vlakem před 20 lety do Innsbrucku, dá mi za pravdu, že je to pila vedle pily. Ovšem, neřežou vlastní dřevo (není-li kalamita). No a milí Rakušáci nakoupili nábytek, a b-h ví,co se stalo, zjistilo se, že Geiger-Müllerovy přístroje u něj “piští”, protože Rusové- jak jinak- těžili u Černobylu. Tak nám Rakušáci deset let bydleli s radioaktivním nábytkem…(my možná také, ale my nejsme tak cimprlich…)- aféra to byla v 96 roce…

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Proč hospody tak často šidí své zákazníky?

Další článek

Centrum romského holokaustu v Hodoníně otevřelo původní barák